Domy na światowym poziomie

Oszczędne, ładne i niepowtarzalne — takie są budynki wielorodzinne wykonane w technologii modułowej produkowane przez Unihouse SA w Bielsku Podlaskim. Robią furorę w Norwegii, budowane są już także w Szwecji, Danii oraz Polsce. 

Nasze produkty spełniają światowe normy dotyczące ekologii, hałasu, szczelności — twierdzi Roman Jakubowski, członek zarządu  Unihouse SA.

Roczny potencjał produkcyjny Fabryki Domów Modułowych Unihouse, która znajduje się w Bielsku Podlaskim, wynosi ok. 2000 modułów. To jedna z największych firm europejskich w tej branży. Większość produkcji trafia obecnie na rynek norweski. Produkt jest na światowym poziomie — posiada norweskie aprobaty techniczne na realizację budynków w systemie modułowym i panelowym. Unihouse stawia też budynki w Szwecji i Danii.

W Norwegii Unihouse wybudował już bloki wielokondygnacyjne, w których jest ponad 2500 mieszkań, a ponad 600 mieszkań jest w trakcie realizacji. Inwestycje były prowadzone m.in. w Oslo, Stavanger, Alesund, Trondheim, ale także za kołem podbiegunowym — w Tromso.

Budynki wielorodzinne w technologii Unihouse mogą spełniać funkcje mieszkalne, ale także mogą być wykorzystane jako budynki użyteczności publicznej, m.in hotele, akademiki, przedszkola, szkoły, domy opieki itp.