Domy na światowym poziomie

Oszczędne, ładne i niepowtarzalne — takie są budynki wielorodzinne wykonane w technologii modułowej produkowane przez Unihouse Oddział Unibep SA w Bielsku Podlaskim. Robią furorę w Norwegii, stawiane są już także w Szwecji i Danii, duże zainteresowanie budzą w Niemczech.

Nasze produkty spełniają światowe normy dotyczące ekologii, hałasu, szczelności — twierdzi Roman Jakubowski, dyrektor Unihouse.

Roczny potencjał produkcyjny Fabryki Domów Modułowych Unihouse, która znajduje się w Bielsku Podlaskim, wynosi ok. 700 modułów o łącznej powierzchni użytkowej ok. 40 000 m2. To jedna z największych firm europejskich w tej branży. Większość produkcji trafia obecnie na rynek norweski. Produkt jest na światowym poziomie — posiada norweskie aprobaty techniczne na realizację budynków w systemie modułowym i panelowym. Unihouse stawia też budynki w Szwecji i Danii.

W Norwegii Unihouse wybudował już bloki wielokondygnacyjne, w których jest ponad 1300 mieszkań, a niemal 400 mieszkań jest w trakcie realizacji. Inwestycje były prowadzone m.in. w Oslo, Stavanger, Alesund, Trondheim, ale także za kołem podbiegunowym — w Tromso.